• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İzmir 8 °C
  • Manisa 7 °C
  • Balıkesir 7 °C
  • Çanakkale 7 °C

Tanrıkulu İzmir’de Referandum Çalışmalarında Tam Saha Preste

Tanrıkulu İzmir’de Referandum Çalışmalarında Tam Saha Preste
16 Nisan 2017 Referandum çalışmalarını aralıksız sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu

TANRIKULU İZMİR’DE REFERANDUM ÇALIŞMALARINDA TAM SAHA PRESTE

16 Nisan 2017 Referandum çalışmalarını aralıksız sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu; bir yandan Partisinin Türkiye çapındaki referandum bilgilendirme çalışmalarına ve mitinglerine katılırken, diğer yandan da İzmir’in her köşesindevatandaşlarla buluşup neden ‘evet’ denilmesi gerektiğini anlatıyor.

TANRIKULU YÖNETİM SİSTEMİNDEKİ AÇIK TÜRKİYE DÜŞMANLARININ AĞZINI SULANDIRIYOR

Referandum çalışmaları kapsamında geçtiğimiz haftalarda esnaf, sanayici, hemşehri dernekleri ve medya temsilcileriyle buluşan Tanrıkulu, Türkiye’nin yine dört bir koldan saldırı altında bulunduğunu ve mevcut çift başlı yönetim şeklinin,adeta elektronik sistemlerdeki virüs saldırılarına maruz kalabilecek ciddî bir açık olduğunu belirtti.

TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?

Türkiye’nin içinden geçtiği tehlike çemberine dikkat çeken Tanrıkulu; “Şu an için bakıldığında;yurtiçinde ‘evet’, yurtdışında Türkiye düşmanlığı yürütülmektedir. Bu bilinçli programda FETÖ terör örgütü de dâhil olmak üzere çeşitli elemanlar kullanılırken, arkalarında ise farklı ülkeler bulunmaktadır. Türkiye’nin; bütün bölgesel ve küresel ittifakların dışında tutulmaya veya göstermelik ittifaklarla zapturapt altına alınmaya çalışılması bu mihrakların yürüttüğü küresel lobilerle hız kazanmaktadır.

Bugün Türkiye NATO üyesiolmasına rağmen, ihtiyacı olan savunma teçhizatlarının alımı konusunda engeller görmekte, kaçak durumdaki askerî personeli buralara sığınmaktadır. AB ülkelerinde PKK ve FETÖ başta olmak üzere diğer terör örgütleri cirit atmakta, Türkiye aleyhine her türlü kampanyalarını yürütmektedirler. Suriye ve Irak’taki operasyonlarda Türkiye bilinçli bir şekilde saf dışı bırakılmaya çalışılmaktadır.Başta Kuzey Irak olmak üzere,Ortadoğu’da soydaşlarımıza baskılar her geçen gün artmaktadır.

Bu tehlikeler Milliyetçi Hareket Partisi hassasiyetinde değerlendirilmez, ciddiye alınmazsa ülkemizin giderek büyük bir felaket girdabına sokulacağı gün gibi ortadadır.” diyerek, 16 Nisan’daki ‘evet’ oylarının bu tehlikelere ‘dur’ diyeceğini belirtti.

TANRIKULU’NDAN CHP’YE TARİHSEL HATIRLATMA

İzmir’de referandum çalışmaları kapsamında yoğun mesai harcayan Tanrıkulu; bir yandan metropolde ticaret erbapları ve medya kuruluşlarıyla buluşurken, diğer yandan Bakırçay ve Küçük Menderes havzalarındaki ilçe teşkilatlarının düzenlediği bilgilendirme toplantılarıyla meslek ve sivil toplum örgütleri ile muhtarlarla bir araya gelerek, gerçek dışı korku kampanyalarını yıkmayı sürdürüyor.

Programları sırasında yaptığı açıklamalarda Milliyetçi Hareket Partisi’nin tarihsel yapıcı siyaset anlayışına da değinen Tanrıkulu; “5 Haziran 1977 Genel Seçimleri sonrası 6 ay boyunca Türkiye’de TBMM başkanını seçememiştir. O dönem Milliyetçi Hareket Partisi’nin krizleri çözen siyaset anlayışı sayesinde 36’ncı turun sonunda CHP’nin adayı TBMM başkanı olmuştur. Partimiz yine 2007 sonrası 367 tıkacını açarken;CHP, HDP (o dönem DTP) ile o dönemki TBMM başkanlık seçiminde AKP’li adaya destek olmuştur. Sonrasında iseTBMM Genel Kurulu’nda cumhurbaşkanlığı oylamalarına katılmayarak kaos beklentilerine göz kırpmıştır. Tarihsel gelişmeleri unutan bu parti; bugün anayasa değişiklik paketinde olmayanları varmış gibi millete sunarak korku algısı yaratmaya çalışmakta; onun peşinden de Partimiz’den ihraç edilen çakma muhalifler gitmektedir. Bu iki kesimin buluşması ve birlikteliği vatandaşlarımızca hayretlerle karşılanmaktadır.Ortadaki gülünç durum, ikbal ve koltuk hırsının ne boyutlara ulaştığını göstermektedir.

Biz ise diyoruz ki; zaman, ikbal ve makam hırsı gütmek değil, Türkiye’nin virüslere karşı açığını kapatma zamanıdır. Türkiye, 15 Temmuz’un yıkıcı etkilerini henüz üzerinden atamamıştır.Her vasıta kullanılarak ülkemizin bu tarihî yürüyüşü, birlikteliği ve bütünlüğü engellenmeye çalışılırken; bir bütün olmak, ülkemiz ve milletimiz adına bir zarurettir.” dedi. / EGE BASIN GRUBU aliağa haber

GAZETELERİMİZ

GÜNAYDIN EGE GAZETESİ     www.gunaydinege.net

BAKIRÇAY GAZETESİ         www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET GAZETESİ    www.egehakimiyet.com

FOTO HABER GAZETESİ         www.fotohaber.com.tr

VAZİYET GAZETESİ            www.yenivaziyet.com

YENİ VİZYON GAZETESİ         www.yenivizyon.net

ARASTA GAZETESİ            www.arastahaber.com

ALİAĞASPOR GAZETESİ        www.aliagaspor.com     

SAZAN MİZAH GAZETESİ       www.yenisazan.com

İNTERNET SİTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ALİAĞA HABER           www.aliagahaber.com

ARASTA HABER           www.arastahaber.com

YENİ SAZAN               www.yenisazan.com

YENİ VAZİYET              www.yenivaziyet.com

YENİVİZYON              www.yenivizyon.net

ALİAĞA TARİHİ           www.aliagatarihi.com

GÜNAYDIN ALİAĞA         www.gunaydinaliaga.com

ALİAĞASPOR              www.aliagasport.com

ALİAĞAMIZ                www.aliagamiz.com

BAKIRÇAY                  www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET             www.egehakimiyet.com

GÜNAYDIN İZMİR             www.gunaydinizmir.com

AZİZ İZMİR                  www.azizizmir.com

EGE RAPOR                 www.egerapor.com

EGE İLAN                    www.egeilan.net

EGE İHALE                  www.egeihale.com

ALFA TİVİ                  www.alfativi.com

EGE VİDEO                www.egevideo.com

EGEPLAY                 www.egeplay.com 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 232 616 28 78 Faks : 0 232 616 28 78