• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İzmir 8 °C
  • Manisa 7 °C
  • Balıkesir 7 °C
  • Çanakkale 7 °C

İzmir İş Dünyasından 15 Temmuz Mesajları

İzmir İş Dünyasından 15 Temmuz Mesajları
İzmir iş dünyası temsilcileri, 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimin yıl dönümünde, darbelere ve darbecilere lanet yağdırarak demokrasiye sahip çıkma mesajı verdi.

İZMİR İŞ DÜNYASINDAN 15 TEMMUZ MESAJLARI

İzmir iş dünyası temsilcileri, 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimin yıl dönümünde, darbelere ve darbecilere lanet yağdırarak demokrasiye sahip çıkma mesajı verdi.

İzmir iş dünyasının temsilcileri, 15 Temmuz 2016’da FETÖ öncülüğünde gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimini unutmadı. 15 Temmuz’da demokrasiye sahip çıkıldığını belirten iş dünyası temsilcileri, hain girişimi çok sert bir dille kınadı.

“DARBECİLERE VERİLMİŞ BİR DERS OLMUŞTUR”

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman: 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimini bugün bir kez daha lanetliyoruz. Demokrasilerde toplum iradesine bu tarz müdahaleler asla kabul edilemez. 15 Temmuz bu anlamda darbecilere verilmiş bir ders olmuştur. Bu kara günün yıl dönümünde dileğim, 15 Temmuz sonrası zorunlu olarak hayata geçirilen OHAL uygulamasının da yavaş yavaş kalkması ve normalleşmenin tam anlamıyla sağlanmasıdır.

“TÜRKİYE’NİN BİR DAHA ASLA DARBELERLE YAN YANA ANILMAYACAK”

ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri: 15 Temmuz’da yaşanan kalkışma girişimi, toplumun hafızasına hem bir kara gün hem de tüm toplumun bir olarak demokrasiye sahip çıktığı bir gün olarak işlenmiştir. Biz de birinci yılında bu kalkışma girişimini tekrar lanetliyoruz. Türkiye’nin bir daha asla darbelerle yan yana anılmayacağına inancımız sonsuzdur.

“DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKILDI”

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros: 15 Temmuz günü yaşanan kalkışma girişimi, toplumun tüm unsurlarının bir araya gelerek demokrasiye sahip çıkmasıyla engellenmiş ve Türkiye’nin demokrasiye olan inancı bakımından çok anlamlı bir mesaj verilmiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha kınıyor, demokrasimizin daha da güçlenmesini umut ediyorum.

“MİLLETİN BİRLİKTELİĞİYLE ENGELLENDİ”

EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akkalay: Bundan tam bir yıl önce yaşanan ve toplumsal hafızamızda karanlık bir yer edinen 15 Temmuz darbe girişimi, milletimizin kararlılığı ve birlikteliğiyle engellenmiştir. Türk halkı demokrasiye sahip çıkmıştır. İş dünyası da büyük bir kararlılık göstererek durmadan çalışmış ve girişimin etkilerini en aza indirmiştir. Hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyorum.

“MİLLETİMİZ FELAKETTEN GÜÇLENEREK ÇIKTI”

KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk: Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz’da, tüm milletin hafızasına işleyen bir felaket gecesi yaşadık. Halkın iradesinin temsil merkezi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bile hedef alan darbecilerin emelleri, yine halkın kararlılığı tarafından engelledi. Milletimiz büyük bir felaketten güçlenerek çıktı. Umarım ülkemizin adı bir daha asla böyle kötü olaylarla yan yana gelmez.

“TÜRKİYE, DARBELERLE YÖNETİLEBİLECEK BİR ÜLKE DEĞİLDİR”

KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem: 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimi, bugün bakıldığında milletin kahramanlığıyla birlikte hatırlanmaktadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da çağrısıyla halk demokrasimize sahip çıkmıştır. Türkiye, darbelerle yönetilebilecek bir ülke değildir. Toplumun demokrasiye olan inancı, tüm dünyaya örnek olmuştur. Hain girişimi yıl dönümünde bir kez daha lanetliyor, şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

“DEMOKRASİ DÜŞMANLARINA EN GÜZEL MESAJ VERİLMİŞTİR”

TOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kosat Gürler: 15 Temmuz darbe girişimi, yalnızca hükümete değil, tüm topluma ve demokrasimize karşı bir girişimdir. Bu girişim yine milletin kararlılığı sayesinde engellenmiş ve demokrasi düşmanlarına en güzel mesaj verilmiştir. Hain girişimin yıl dönümünde, darbecileri bir kez daha lanetliyorum.

“TÜRK HALKININ NE KADAR GÜÇLÜ OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR”

BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren: 15 Temmuz 2016’da yaşanan kalkışma girişimi, toplumun kararlılığı ve demokrasiye sahip çıkması sayesinde engellenmiştir. 15 Temmuz’un ardından yaşanan süreç de Türk halkının ne kadar güçlü olduğunu göstermiştir. 16 Temmuz sabahında ülkedeki tüm fabrikalarımızda üretimin sürmesi, bu hain girişimin etkilerini en aza indirmiştir. Demokrasiye karşı atılan her adımı bir kez daha lanetliyorum.

/ EGE BASIN GRUBU

GAZETELERİMİZ

GÜNAYDIN EGE GAZETESİ     www.gunaydinege.net

BAKIRÇAY GAZETESİ         www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET GAZETESİ    www.egehakimiyet.com

FOTO HABER GAZETESİ         www.fotohaber.com.tr

VAZİYET GAZETESİ            www.yenivaziyet.com

YENİ VİZYON GAZETESİ         www.yenivizyon.net

ARASTA GAZETESİ            www.arastahaber.com

ALİAĞASPOR GAZETESİ        www.aliagaspor.com     

SAZAN MİZAH GAZETESİ       www.yenisazan.com

İNTERNET SİTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ALİAĞA HABER           www.aliagahaber.com

ARASTA HABER           www.arastahaber.com

YENİ SAZAN               www.yenisazan.com

YENİ VAZİYET              www.yenivaziyet.com

YENİVİZYON              www.yenivizyon.net

ALİAĞA TARİHİ           www.aliagatarihi.com

GÜNAYDIN ALİAĞA         www.gunaydinaliaga.com

ALİAĞASPOR              www.aliagasport.com

ALİAĞAMIZ                www.aliagamiz.com

BAKIRÇAY                  www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET             www.egehakimiyet.com

GÜNAYDIN İZMİR             www.gunaydinizmir.com

AZİZ İZMİR                  www.azizizmir.com

EGE RAPOR                 www.egerapor.com

EGE İLAN                    www.egeilan.net

EGE İHALE                  www.egeihale.com

ALFA TİVİ                  www.alfativi.com

EGE VİDEO                www.egevideo.com

EGEPLAY                 www.egeplay.com 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 232 616 28 78 Faks : 0 232 616 28 78