10:03 Dikili’de Çözümün Adresi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü          13:52 Bergama Festivaller İle Tanınacak         12:57 MHP'de Kurultay Tarihi Belli Oldu          08:35 Dikili'de Köy Enstitüleri Rüzgârı         16:25 İzmir'de Havuz Sezonu Açıldı          15:53 Ahmet Hoca'ya İzmir'de Sevgi Seli          14:49 Köy Enstitülerinin Işığı Dikili’den Yükselecek         08:59 Dikili Polisi 171. Kuruluş Yılını Kutladı         11:42 Büyükşehir’den Dikili'ye Hizmet Yağmuru         12:14 İzmirli Çobanların İletişim Projesi         15:06 Sürücülerin Kaderi Ağaca Bağlı...          22:05 ​Askerlik dönüşü Mercedes sevinci          21:18 Foça Tatil Köyünün Yapılış Hikayesi         11:59 Mülteci Kampını Kesinlikle Dikili’ye İstemiyoruz         10:02 Dikili’de Tiyatronun Çıtası Her Geçen Gün Yükseliyor         09:20 Dikili’de Fen İşleri Aralıksız Çalışıyor         09:25 Kemal Başar'dan dikkat çeken açıklamalar          08:54 Bergama Granitini Tanıttılar         14:58 Işılay Saygın Aliağa'da...          09:16 Dikili’den Ayvalık’a Vefa Ziyareti         18:19 Çocuk Bilim Evi Ziyaretçi Akınına Uğruyor         08:45 Çanakkale Ruhu Devam Edecektir          11:51 Dikili Belediyesi’nden Görkemli Açılış         14:33 Aliağa'ya 4 Bin 861 Gemi Geldi          14:32 Ali Tezel SGK'da Bilinmeyenleri Anlattı        
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNAN...
HAVA DURUMU
İstanbul 11/19 °C
Ankara 5/21 °C
İzmir 11/26 °C
PİYASALAR
IMKB 0.00
Dolar 2,7925
Euro 3,1955
Altın 116,008
LİNK BANKASI
NÖBETÇİ ECZ.
Aliağa Mezbahası Yenileniyor
ALİAĞA HABER / İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapı İşleri Müdürü Fazıl Ölçer Aliağa’da tadilatı devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Aliağa Mezbahasın da incelemelerde bulundu.
11 Ocak 2010 Pazartesi 12:32

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALİAĞA MEZBAHASI AB STANDARTLARINA GELİYOR

 

ALİAĞA HABER / İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapı İşleri Müdürü Fazıl Ölçer Aliağa"da tadilatı devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Aliağa Mezbahasın da incelemelerde bulundu.

 

 AB STANDARTLARINDA MEZBAHA

Devam eden tadilatın Şubat ayı içerisinde bitirilerek mezbahanın yeniden faaliyetine devam edeceğini belirten Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapı İşleri Müdürü Fazıl Ölçer “Uzun yıllardır faaliyet gösteren Aliağa Mezbahası"nın yenilenme çalışmaları devam ediyor. Tüm zemin ve duvarlar poliüretan (pvc esaslı yer kaplaması) malzemesi ile kaplanacak. Ayrıca idari bina ve bağırsak ünitesi büyütülerek yenilenecek. Çalışmalar bittiğinde Aliağa Mezbahası AB standartlarına uygun bir mezbaha haline gelecek. Ayrıca saha ve bahçe peyzaj düzenlemeleri Aliağa Belediyesi ile ortak yapılacak. Şubat ayı içerisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Aliağa Mezbahası yeniden hizmete başlamış olacak” dedi.

 

PEYZAJ DÜZENLEMESİNİ ALİAĞA VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ BİRLİKTE YAPACAK”

Yapılan çalışmalardan memnuniyetini dile getiren Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz İzmir sınırları içindeki mezbahalarda kesim, muayene ve denetim hizmetlerini Büyükşehir Belediyesi yaptığını hatırlattı. Oğuz “Son çıkarılan Büyükşehir Yasası ile Büyükşehir Belediyesine devir edilen Aliağa Mezbahası bölgemizin için önemli mezbahadır ve tadilat yapılması gerekliydi.  Bitiğinde çok daha modern ve kullanışlı bir mezbahamız olacak. Peyzaj ve çevre düzenlemesini de Büyükşehir ile birlikte yapacağız" dedi.

 

 

Aliağa Belediyesi Fen İşlerinden Sorumlu Başkan Danışmanı İnşaat Mühendisi Tamer Karaman Yenileme çalışmaları devam eden Aliağa mezbahasındaki çalışmalar hakkında  İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapı İşleri Müdürü Fazıl Ölçer"e bilgiler verdi.

E-GAZETE
GAZETE MANŞETLERİ
VİDEO HABER
Söğüt Gölgesi
Söğüt Gölgesi
Başıboş Diyojen
Başıboş Diyojen
Hayal Han
Hayal Han
FOTO GALERİ
ANKET
Ne Olacak Bu Memleketin Hali ?
İYİ
KÖTÜ
ÖZEL HABER